Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  26-09-2018, 12:27

  #МаскиШоуСтоп – НОВІ ІНІЦІАТИВИ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ


  #МаскиШоуСтоп – НОВІ ІНІЦІАТИВИ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ

   

  Депутати Верховної Ради підтримали 321 голосом «за» розроблений Мін’юстом в рамках продовження реалізації ініціативи #МаскиШоуСтоп проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування».

  «Ініціативи Мін`юсту дедалі більше змінюють суспільство, пропонуючи реальні механізми для вирішення тих чи інших проблем, що роками існували, – говорить очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Для розвитку країни важливим є створення нормальних умов для бізнесового середовища – саме на це спрямований закон #МаскиШоуСтоп, до якого внесено зміни».

  Прийняття цього закону підвищить рівень захисту прав осіб під час досудового розслідування кримінальних правопорушень та посилить відповідальність службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов’язків.

  Серед запропонованих новацій – надано право учасникам провадження заявляти клопотання про закриття кримінального провадження з підстав відсутності правопорушення, відсутності в діянні складу злочину, набрання чинності закону, яким скасована кримінальна відповідальність або ж коли досягнутий податковий компроміс.

  При цьому передбачено, що слідчий, прокурор зобов’язаний розглянути таке клопотання в строк не більше 3 днів з моменту подання і задовольнити за наявності відповідних підстав. У разі відмови учасники кримінального провадження зможуть оскаржити її до суду.

  Також документ надає можливість особі, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, звернутися до слідчого судді з клопотанням про закриття кримінального провадження, якщо закінчилися строки, встановлені для проведення досудового розслідування.

  Окрім цього, під час розробки законопроекту було передбачено посилення відповідальності службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов’язків під час досудового розслідування.

  Особа, права якої порушені, може звернутися до суду зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність органу досудового розслідування. У разі задоволення скарги ухвала суду направляється керівнику органу, для організації проведення службового розслідування та вжиття заходів відповідно до законодавства.

  Учасникам кримінального провадження гарантоване право під час досудового розслідування оскаржувати ухвали слідчого судді про продовження відсторонення від посади в апеляційному порядку. На сьогодні законодавство передбачає можливість оскарження ухвал слідчого судді лише про продовження строку тримання під вартою або домашній арешт.

  «Нормальні, цивілізовані умови для ведення бізнесу – це імідж країни у діловому світі, гарантія благополуччя і перспектива для молоді, – наголошує на важливості прийнятих змін Ірина Свистун. – Знаково, що ініціативи Мінюсту, що вже стали законами, реально захищають права українців. Суспільство побачило результати упровадження закону #Чужихдітейнебуває, завдяки якому тільки на Сумщині на користь дітей спочатку року стягнуто більше 88 мільйонів гривень. Переконана: закон #МаскиШоуСтоп продемонструє реальне прагнення утвердження правової держави».

   

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту