Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  26-09-2018, 13:37

  #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ: 88 МІЛЬЙОНІВ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ


  #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ: 88 МІЛЬЙОНІВ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ

   

  Життєві історії невигадані й прекрасні своєю традиційністю: батько чекає народження сина, який буде йому другом та стане продовжувачем роду, або принцеси-доньки, яку він буде носити на руках. Але чомусь згодом красива історія затьмарюється непорозумінням між дорослими, і, на жаль, батьки забувають, що в них є сини і доньки.

  Закон #ЧужихДітейНеБуває став ефективним засобом нагадування для батьків, які не сплачували дітям аліменти. Як показала практика, його механізми справді ефективні. Сила обмежувальної постанови примусила батька на Путивльщині сплатити більше 10 тисяч гривень боргу, які стали подарунком до 18-річчя сина.

  Чотири обмежувальних постанови вплинули на батька з Охтирщини, який сплатив  своїй дитині майже 17 тисяч гривень.  

  Подібно розгорталися ситуації з батьками-боржниками й на Глухівщині. Тільки після винесення державним виконавцем обмежувальних постанов та накладення арешту на майно та кошти сини дочекалися від батьків аліментів: один у розмірі більше 11 тисяч гривень, а другий більше 12 тисяч гривень. Ще один батько жалів грошей для своєї доньки Стефанії та не в повному обсязі сплачував аліменти, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі понад 44 тисячі гривень. Та обмежувальні постанови подіяли: аліменти сплачені в повному обсязі.

  У Сумах також значимі результати дії законів #ЧужихДітейНеБуває: накопичені борги по аліментах: 30 тисяч, 17 тисяч, 15 тисяч гривень  сплачено під впливом обмежувальних постанов.

  Дію закону посилено ІІ пакетом, де передбачаються фінансові санкції за невчасну сплату аліментів. Саме завдяки цій нормі дитина в Сумах отримала не тільки 45 тисяч гривень боргу зі сплати аліментів, але й понад 22 тисяч гривень штрафу за несплату боргу більше трьох років.

  Отож, батькам – боржникам по аліментах, варто знати, що другий пакет Закону #ЧужихДітейНеБуває передбачає зміни, серед яких: збільшення мінімального рекомендованого розміру аліментів до рівня прожиткового мінімуму; фінансові санкції за невчасну сплату, посилення відповідальності за ухилення від виплати аліментів та зміна правил тимчасового виїзду дитини за кордон.

   

   

   

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту