Ірина Свистун, 
начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області
 • Головний спеціаліст з внутрішнього аудиту

 • Головне управління юстиції в Сумській області Ad impossibilia lex non cogit
  Закон не вимагає неможливого
  Роз'яснення

  Умови для зберігання архіву арбітражного керуючого


  Згідно з пунктом 3.2 підрозділу 3 розділу IV Правил організації діловодства та архіву арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), затверджених наказом Міністерства юстиції України від 15 березня 2013 року № 447/5, у робочих кімнатах справи повинні зберігатися у вертикальному положенні в шафах, що закриваються. Для підвищення оперативності розшуку документів справи розміщуються відповідно до номенклатури справ. На корінцях обкладинок справ зазначаються індекси за номенклатурою.

  Якщо в офісі працюють двоє чи більше арбітражних керуючих, їх документи поточного діловодства та архіви повинні зберігатися в окремих шафах або окремих кімнатах для зберігання архівних документів.
  Документи, передані до архіву арбітражного керуючого, повинні зберігатися окремо від документів поточного діловодства.
      Відповідно до пункту 4.2 підрозділу 4 розділу V Правил архів арбітражного керуючого може зберігатися у шафі(ах) або у відповідно обладнаній для цього кімнаті
  Забороняється розміщувати шафи для зберігання архіву у місцях, де відвідувачі можуть безперешкодно до них підійти. У разі зберігання документів поточного діловодства та архіву в окремій кімнаті її зовнішні двері ізолюються металом, зачиняються, а у неробочий час - опечатуються.
  Тобто арбітражний керуючий самостійно на власний розсуд визначає місце зберігання його архіву: у шафі або у відповідно обладнаній кімнаті. Саме від обраного арбітражним керуючим варіанту місця зберігання залежать вимоги щодо облаштування такого місця.
  Так, якщо архів арбітражного керуючого зберігається у шафі, то така шафа повинна зачинятися та розміщуватися у місцях, де відвідувачі не можуть безперешкодно до них підійти, а у разі зберігання безпосередньо в спеціально обладнаній для цього окремій кімнаті, то її зовнішні двері повинні бути ізольовані металом, зачинятися та у неробочий час опечатуватися. Місцем, де відвідувачі не можуть безперешкодно підійти до шафи, у якій зберігаються документи поточного діловодства та/або архіву арбітражного керуючого, вважаємо місце, що забезпечує неможливість сторонніх осіб для ознайомлення, вилучення, пошкодження та знищення документів, що містить така шафа.
  28|12|2016

  Україна, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28. Тел./факс (0542) 66-19-48, 66-19-36

  © 2016 Головне територіальне управління юстиції у Сумській області
  Розробка студії «Данкор Веб» Мапа сайту